fbpx

Погода

Операція «монетизація»: скільки коштів вже отримали українці?

   Політика

Операція «монетизація». З початку березня українці почали отримувати не кубометри на покриття комунальних послуг, а живі гроші «на руки». 4 березня виплатили кошти пенсіонерам, а вже з 12-го — всім іншим пільговим споживачам. Загальна кількість сімей, які оформили субсидії зі всіма вимогами становить майже 4 мільйони. В «Ощадбанку» підрахували — скільки всього грошей українці отримали на свої рахунки.

Як свідчать дані державного банку «Ощадбанк», з 12 березня почались виплати монетизованих субсидій через мережу банку. Зокрема, в перший день виплат через систему платежів «Швидка копійка» виплачено субсидій на суму 19 млн 400 тис грн. На картки сумму в 333 млн 400 тис грн. Кампанія триває.

Паралельно в Міністерстві соціальної політики проводять й індексацію пенсій. Вона базується на законі про реформу пенсійної системи, ухваленої ще в кінці 2017 року. Документ передбачає, що з цього року і надалі пенсії щорічно будуть перераховувати за прозорою і зрозумілою формулою. Не по декілька разів на рік, а один раз 1 березня.

Цікаво, що паралельно з індексацією пенсіонерам нарахують ще й одноразову виплату. А саме, більше двох мільйонів пенсіонерів, які мають повний страховий стаж, але через низький рівень зарплат отримують пенсію нижче мінімальної, отримають одноразову доплату до пенсії в сумі 2410 грн. Експерти пов’язують такого роду виплати з банальним підкупом потенційних виборців. Прем’єр своєю чергою роз’яснює, в чому головна відмінність регулярних індексацій від реального підняття пенсій українцям.

Коментарів немає

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *