Народні депутати підтримали проект бюджету-2019 у першому читанні

[:ua]Депутати проти міністрів чи таки всі заодно? Перший раунд бюджетних баталій стартував у вітчизняному парламенті. Урядовці головний кошторис країни підготували вчасно і за регламентом. Далі справа за парламентарями. Вочевидь, апетити у вітчизняних депутатів чималі, пропонують до низки статтей додати ще по декілька мільрдів. У пріоритеті бюджету: армія, дороги, медицина та енергонезалежність.
Курс 29 гривень 40 копійок за долар, 3 % зростання ВВП і майже 7 з половиною процентів рівень інфляції уряд прописав у новому бюджеті. Втім, народні обранці менш оптимістичні за міністрів і вже за традицією очікують вищий показник інфляції. Головне на що уряду варто робити ставку – це вітчизяна економіка і національні виробники, – кажуть народні обранці. Тоді позиції України на світовій арені значно міцнішатимуть.
Після першого читання, профільний комітет звертається до уряду з вимогою збільшити як дохідну, так і видаткову частину бюджету. Зокрема, на 2 з половиною мільярди плюс депутати пропонують скоригувати доходи від НБУ. Тож в цілому до головного кошторису країни ключових претензій з боку народних обранців немає. Втім, попереду сотні технічних і фінансових поправок, які урядовцям слід врахувати до другого читання документу. Який за регламентом запланували на 20 листопада.
https://youtu.be/kTnW5TkzXek[:]