На порядку денному ВР: імпічмент Порошенка, мова та тарифи

[:ua]У стінах Верховної Ради — баталії. Головна тема дня — імпічмент Президента України. Народні обранці розділилися на 2 табори— «за» та «проти». Спричинило галас журналістське розслідування на Гаранта та осіб наближених до нього. Їх підозрюють — у розкраданні грошей в оборонному комплексі України під час війни на Донбасі. Так воно чи ні — ще довго будуть з’ясовувати, враховуючи суперечки між депутатами.
Також у парламенті на порядку денному — мовне питання. Утім ймовірно, політичної волі, аби у 2 читанні схватили законопроект, парламентарям вистачить не одразу.
На тлі баталій, про ціни на газ у платіжках — підзабули. Хоча ще у понеділок на погоджувальній Раді обіцяли вжити заходи для припинення необґрунтованого нарахування платежів за споживчий газ.
Та про необхідність  знизити ціни на блакитне паливо  у кулуарах ВР все ж подейкують. Мовляв,  останні гроші із кишень українців йдуть на премії працівникам Нафтогазу.
Утім, сьогодні заморозити ціни — малоймовірна перспектива. Забагато зобов’язань взяла на себе держава перед міжнародними кредиторами. Тож обіцянкам кандидатів, що балотуються у Президенти, вірити марно. Вони не мають конституційного права впливати на газові тарифи.
Скоріше за все 1 травня планове підвищення комунальних тарифів все ж таки відбудеться. Газ зросте у межах 20%. Про таке кажуть в експертних колах. Зараз, коли Україна на порозі президентських виборів, політики звичайно намагаються заспокоїти українців та обіцяють — цього не допустять. Утім минуть вибори, там і буде видно.
[:]