Курс долара на 2019-2010 роки. Міжнародне рейтингове агентство Fitch оприлюднило свій прогноз

[:ua]У прогнозах – стабільність. Міжнародне рейтингове агентство Fitch оприлюднило своє бачення курсу валют на наступні 2 роки. І у гривні перспективи не погані – 30 гривень 70 копійок за долар – наступного року. 32 гривні 30 копійок – у 2020-му.
Прогнозу Фітч українські експерти схильні довіряти.
Ризки ж можуть полягати в наступному. Всі світові експерти та фінансові організації очікують на “глибоку корекцію” світової економіки. Простіше кажучи – кризу. Для України це означатиме скорочення валютних надходжень.
Нестійкий інвестиційний клімат та низька довіра інвесторів спричиняє виведення коштів з України нерезидентами. 3,5 млрд доларів – цього року, минулого – мільярд сімсот мільйонів доларів. Цей фактор також буде впливати на девальвацію гривні. Як і посилення дефіциту торгового балансу – 12 млрд доларів цьогоріч. Це майже втричі більше в порівнянні з 2015. Україна виробляє набагато менше, ніж споживає. Тому ми змушені докуповувати готову продукцію, яка в рази дорожча ніж та сировина. А найбільшу загрозу несе погіршення зовнішньоекономічної коньюктури через торгові війни, кажуть економісти. Просідають ринки металу, зернових, руд – все це збільшує тиск на українську гривню.
https://youtu.be/AsxBgkSOEok[:]