fbpx

Погода

Купуємо контрабанду. Чому закон не захищає споживачів?

   Політика

Зручно, швидко, але не завжди надійно! Так проходить онлайн шопінг в Україні. Дерегуляція бізнесу, яку уряд проводить вже 3 рік поспіль, розв’язала руки вітчизняним онлайн-продавцям. На просторах Інтернету найчастіше українці купують одяг, товари для дому та техніку. Та от із останнім видом товарів, як правило, виникають найбільші труднощі. Особливо, якщо покупка виявилася невдалою і її треба повернути на полицю магазину? А от якого?

Коли щось купуєте в Інтернеті, навіть у магазинах відомих брендів, перевірте продавця, на підставі чого він працює — радять захисники прав споживачів. Слова не зі стелі, бо самі вже переконалися, що техніка, яку нам продають у мережі — здебільшого контрабанда.

12 популярних інтернет-магазинів потрапили під моніторинг Союзу споживачів України. Жоден продавець після здійснення угоди із покупцем не видав йому фіскального чеку. Відтак, позбавивши споживача офіційного гарантійного права. Але гарантію якості дав від себе особисто.

Тому, якщо у вас виникнуть негаразди із технікою, шукайте продавця як вітру в полі. Адже, щоб уникнути відповідальності, інтернет-магазини відомих нам брендів ведуть господарську діяльніть здебільшого не від юридичної особи, а від ФОП. Які чи не щодня змінюють, а закон і не забороняє.

Тож висновки такого моніторингу — не дуже втішні. Захистити права споживачів в нашій країні надзвичайно складно. Тому експерти радять попередити будь-які загрози до моменту перерахування коштів продавцю. А краще купувати товари у перевірених магазинах і обов’язково вимагати фіскалний чек.

Коментарів немає

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *