Космодром в Україні - що варто знати?

[:ua]Космодром в Україні – ось ідея, над якою вже давно розмірковують українські експерти. Херсонську та Миколаївську області роглядають як потенційну територію для нового полігону. Такий проект вважають стартовою точкою відліку відродження аерокосмічної галузі в Україні.
Україна посідає 4 місце серед країн Європи за своїми аерокосмічними можливостями. Ідею космодрому підтримують більшість експертів – це призупинить відтік знавців закордон, створить нові робочі місця та надасть величезні економічні можливості. Вже 6 компаній виявили своє бажання долучитися до проекту. Тож потенціал України – грандіозний. На заваді його реалізації стоїть .. законодавство.
Окрім цього, ініціатори планують мотивувати молодь до вивчення аерокосмічних дисциплін. Наразі знання та досвід українських експертів дуже затребувані закордоном. Вже цього тижня стартуватиме ракета Антарес, першу ступінь якої роблять саме в Україні. Наразі держава надає від 7 до 11% всіх пускових послуг світу! До того ж, вітчизняні ракети-носії є світовими лідерами з надійності. 97-98% запусків проводять успішно. У Європи цей показник нижчий – 93%.
Сьогодні у світі налічують 16 найбільш використовуваних космодромів. Україна має всі шанси приєднатись до цього списку. Ціна питання – близько 2 мільярдів доларів та 5 років на будівництво. Ще чотири – на створення ракет. Фахівці зазначають – успіх космодрому буде залежати саме від його сучасності.
https://youtu.be/2DEFKQyvbYY[:]