Ключові законопроекти на 2019 рік. Що радять депутатам експерти?

[:ua]Чим житиме країна у 2019 році і які зміни на нас чекають? Саме над цим питанням розмірковували експерти. Так, для депутатів склали цілий план із рекомендаціями. Їх розділили на 5 основних категорій. Національна безпека, верховенство права, публічне управління, економіка і гуманітарний розвиток.
Виборчий кодекс – одне з головних питань, над яким посилено працюють. Спершу до нього запропонували 4 тисячі поправок. У профільному парламентському комітеті їх опрацьовували цілий рік. Тепер же попередній розгляд завершено. Отож, час заповнювати прогалини законодавства, кажуть спеціалісти.
Слід додати зусиль парламентарям і заради розвитку економіки. Йдеться про податок на виведений капітал, страхування та регулювання ринку фінпослуг і СПЛІТ. До того ж експерти пропонують звернути увагу на корпоративне управління. Завдання просте – розширити функції наглядових рад.
А от з приводу правової галузі. Одна із основних пропозицій – покращення можливостей та ефективності роботи Державного бюро розслідувань. Експерти наголошують – це далекоглядний план. Бо реформування служби ніяк не закінчать за один рік.
Уже вкотре нагадали аналітики і про мораторій на землю. Він в Україні діє цілих 18 років. А з приводу відкриття ринку землі розгортаються неабиякі суперечки. Одні кажуть – це нові інвестиції та приплив валюти до країни. А от інші – не впевнені, що зараз найкращий час для України, аби продавати свої ресурси.
[:]