Фонд гарантування вкладів продав 35 проблемних кредитів

[:ua]Не працює в банків, запрацює в інвесторів. Два роки Фонд гарантування вкладів спільно з міжнародними компаніями, міністерствами і МВФ працювали над підготовкою аукціону. І таки вдалося! Перші успішні продажі — з молотка пішло 35 проблемних непрацюючих кредитів українців. Стартували з суми 235 мільйонів гривень. Втім, продали за 130.
Це дуже хороший результат і перший крок до оздоровлення української банківської системи— кажуть у фонді. Досить активну участь і надважливу технічну допомогу Україні в цьому непростому питанні надали міжнародні, в тому числі американські корпорації. І ціла робоча група міністерства фінансів США, найбільша, яка коли-небудь працювала в світі.
Те, що проблемними активами українських банків зацікавилися міжнародні інвестори — це вже перемога, каже очільник фонду. І саме передовий досвід американських та європейських колег стане нам у нагоді. Та сама Польща, Чехія, Болгарія та Греція пройшли всі ці труднощі, з якими зараз почала боротьбу і Україна. А в Сполучених Штатах Америки з проблемними кредитами працюють вже понад 35 років.
Сьогодні в управлінні фонду гарантування вкладів 90 українських банків, які мають проблеми з непрацюючими кредитами. А загальна сума заборгованостей українців — майже 400 мільярдів привень. Втім, перший аукціон — це тільки початок. Команда Фонду спільно з міжнародними експертами і радниками вже активно готуються до наступних торгів.
[:]