fbpx

Погода

Експерти прогнозують курс гривні до кінця літа

   Політика

25 чи таки 30 гривень – як закладено у держбюджеті – українці віддаватимуть за долар? Взялися прогнозувати вітчизняні економічні експерти. Висновок втішний – зійшлися на тому, що у короткостроковій перспективі ніяких ризиків немає. До кінця літа точно вдясться втримати стабільність на українському валютному ринку. А от ближче до осені таки варто готуватися до незначної девальвації. Оскільки зовнішньоекономічна ситуація наразі дуже нестабільна.

Вдається втримувати вітчизняний курс ще й за рахунок українських заробітчан. І тут дві сторони медалі. З одного боку – стабільний валютний курс. А з іншого – відтік робочої сили з України зростає нищівними темпами. Лише минулого року українці передали із-за кордону більше 9-ти мільярдів доларів. І для порівняння, це розмір пенсійного фонду України. Вітчизняні експерти кажуть : здорова економіка – коли експорт перевищує імпорт. Саме цим варто займатися чиновникам.

Перш ніж говорити про економічне зростання, Центробанку варто змінити монетарну політику. Наразі вона надто жорстка. І облікова ставка у 17% дає зелене світло для можливих махінацій на валютному ринку, – каже екс-заступник голови НБУ.

Щодо курсу гривні – наразі хвилюватися не варто,- кажуть економісти. Найближчим часом він триматиметься позначки 25-26 гривень за долар. Однак поки що.