Дрони в Україні починають використовувати в агросекторі та енергетиці. Для чого саме?

[:ua]Усі світові технології направлені на спрощення життя людей. Так сталося і з дронами. Якщо раніше на аналіз стану полів агрономи витрачали дні. То тепер дрони роблять це буквально за кілька хвилин. Фермери із США вже давно оцінили переваги квадрокоптерів. Бо вони значно підвищують ефективність роботи.
У 2017-му кожен четвертий дрон в Україні працював на потреби агросектора. Загалом, під наглядом квадрокоптерів перебуває майже 5 мільйонів гектарів вітчизняних земель. Все починалося з простого фотографування полів. Тепер же на дрон можна помістити спеціальний сенсор, який промоніторить усю поверхню. А це і ґрунти, і врожайність, і можлива загроза нападу шкідників. Утім, квадрокоптер може лише зібрати дані. А от аналізувати так чи інакше доведеться спеціалістам.
В Україні зараз починають використовувати квадрокоптери не лише у сільському господарстві, а й у гірничодобувній промисловості, картографії та енергетиці. Утім, дрони увірвалися у наше життя настільки швидко, що майже ніде у світі немає сформованої законодавчої бази. В Україні Державіаслужба поки що випустила лише Тимчасовий порядок. Відповідно до нього, будь-який літальний апарат масою більше двох кілограмів прирівнюють ледь не до Боїнга. А штраф за порушення правил повітряного простору може сягати 8500 гривень.
https://youtu.be/hcp79Sg8BiU[:]