DoZorro використовує штучний інтелект для відстеження підозрілих закупівель у системі ProZorro

[:ua]На поміч системі держзакупівель ProZorro створили проект DoZorro! Починався він як звичайний портал скарг, але за два роки роботи зміг пройти шлях до першої і єдиної у світі системи індикаторів із використанням штучного інтелекту. Унікальність платформи у тому, що вона не використовує жодних формул для аналізу даних. Адже будь-який алгоритм передбачає можливість зловживання. У DoZorro ризикованість тендерів спочатку вивчають експерти. Задаючи механізм роботи системі. Далі – вона все робить самостійно.
Платформа DoZorro стосується не лише технічних питань. ЇЇ найважливіша частина – соціальна складова. Адже саме суспільство може якнайкраще розподілити кошти. Завдяки таким ініціативам усі платники податків отримують не віртуальні, а абсолютно реальні інструменти впливу і прямої демократії. На цьому наголошує, як його вже встигли охрестити, батько системи ПРОЗОРО Максим Нефьодов.
І хоча 46 країн світу використовують відкриті дані у публічних закупівлях, українську платформу DoZorro вже встигли відзначити у всьому світі. Саме вітчизняний винахід здобув ряд престижних світових нагород за новаторство та ефективність. Його продуктивність підтверджують і цифри. Так лише за 10 місяців 2018-го ProZorro зекономило бюджету майже 22 мільярди гривень.
https://youtu.be/Csi997faKK4[:]