Бюджет на 2019 рік передбачає зростання економіки - на 3%

[:ua]Україна наступного року заробить трильйон 800 мільярдів гривень, спрогнозували урядовці. У порівнянні з нинішнім роком зростуть як доходи, так і державні витрати – на майже 18 мільрядів гривень. Особливу увагу кабінет міністрів приділив фінансуванню оборонної галузі, соціальному забезпеченню, освіті, медицині та дорожній інфраструктурі. Попри заплановане економічне зростання в 3%, економісти називають бюдже-2019 консервацією бідності.
Утім, чи втримається показник інфляції на прогозованому рівні – аналітики дуже сумніваються. І це при тому, що й так маємо чи не найвищі тепми зростання цін на пострадянському просторі. Попереду України за показником інфляції тільки Узбекистан. А ось якщо говорити про сусідів-європейців, то ситуація в нас взагалі не радісна – у Польщі зростання ВВП 7%, в Румунії майже 8. А справа у тому, що бюджет на наступний рік здебільшого формували з орієнтиром на потреби громадян, а під диктовку нашого головного кредитора, кажуть аналітики.
Ухвалити бюджет – це ще півсправи, говорять економісти. У подальшому документ, за традицією ще будуть неодноразово переглядати й вносити правки та доповнення. А з головних викликів на 2019-й лишаються трудова міграція та залучення інвестицій. Вже з Нового року владі знову доведеться вирішувати застарілі проблеми.
https://youtu.be/Cq3nv0_Suew[:]