Бізнес по дружбі

Бізнесмени й високопосадовці із Литви, Туреччини, Грузії й Казахстану приїхали до України – налагоджувати ділові відносини. Говорили про інфраструктуру України – адже вона частина майбутнього Шовкового шляху, про спільний бізнес, і цікаві для інвестицій наші галузі й регіони. Зокрема – Луганщину. Яка підписала меморандум із Литвою і домовилася про збільшення експорту сільськогосподАрської продукції, зокрема зерна.
Підписали й важливі угоди між державами. Україна і Туреччина домовилися більше торгувати. Згідно з новим меморандумом сума товарообігу між Києвом та Анкарою відтепер становитиме – 10 мільярдів доларів щороку. Таке рішення потішить бізнесменів. Адже сьогодні в Україні вже успішно працює більше шестисот турецьких компаній.

БУРАК ПЕХЛІВАН – ВІЦЕ-ПРЕЗИДЕНТ АСОЦІАЦІЇ ТУРЕЦЬКИХ БІЗНЕСМЕНІВ В УКРАЇНІ:
 “Турецький капітал в Україні сьогодні становить 2 з половиною мільярди доларів. Тут працює дуже багато масштабних турецьких компаній. А Україна – одна з трьох країн, громадяни якої в’їжджають в Туреччину з внутрішнім паспортом. Сьогодні ми прийняли рішення більше торгувати. І я б назвав теперішні відносини України і Туреччини – золотим віком”.

А в Казахстані цікавляться вітчизняними інфраструктурними проектами. У рамках китайського проекту “Один пояс, один шлях” – всі країни-учасники повинні об’єднатися і створити єдиний дієвий механізм, вигідний всім, – каже представник посольства Казахстану в Україні. Мовляв, транзитно-транспортні шляхи повинні бути налагоджені у кожній країні. І прогрес української інфраструктури за останні декілька років видно неозброєним оком.
Уже найближчим часом Україна спільно з Литвою розпочнуть проект із модернізації Херсонського та Скадовського морських торговельних портів. Далі партнери візьмуться за створення нового ефективного транспортного коридору Литва-Білорусь-Україна-Туреччина-Грузія-Азейбарджан.