Більше сотні мерів з України та світу зібралися у Києві обговорити інноваційні проекти у містах

[:ua]Або пан, або пропав. Від мера міста напряму залежить бізнес-клімат, рівень життя громадян та благоустрій. Ти або хороший менеджер, або просто безініціативний чиновник, який ні користі, ні шкоди в кращому випадку місту не приносить, – кажуть очільники асоціації міст України. Мільярди гривень сьогодні лежать на рахунках місцевих бюджетів. Виходить, грошей – більше ніж достатньо, за мерами – ініціатива.
Гра у одні ворота – місцевих чиновників, громадян та бізнесу – ось рецепт успішного і комфортного для життя міста. За таким принципом вже десятки років працюють різні міста світу. І з Україною досвідом діляться. У рамках спільного проекту з урядом Канади українські мери сьогодні активно практикують “бюджет участі”. Коли самі громадяни пропонують проекти, які їм необхідні. Фінансування, реалізація та управління – за очільниками міст.
Сучасні, інноваційні та інвестиційно привабливі. Щороку обласні центри України формують рейтинговий список. За критеріями бізнес-клімату, новацій, інфраструктури, зайнятості громадян та соціальними проектами визначають міста-лідери та аутсайдери. Цього року очолив рейтинг – Харків, з мінімальним відривом – Вінниця, далі Київ, Львів та Одеса. Мер Вінниці каже: окрім проектів всередині міста, дуже великий ефект дає співпраця з містами-побратимами.
Сьогодні 22 міста України , зокрема Київ, Львів, Харків, Одеса, Донецьк, Івано-Франківськ, Чернівці, Полтава мають побратимів зі Сполучених Штатів. А 73% українських міст мають братів з Європи. Польща, Литва та Німеччина – найбільші партнери українських міст. Відсутні партнерства з Кіпром, Мальтою, Люксембургом та Ірландією. По одному місту партнеру в Україні мають: Данія, Словенія та Іспанія.
https://youtu.be/Bykuj0V2gQE[:]