Без штампів та записів: Дубілет пояснив як працюватимуть в Україні без трудових книжок

Без штампів та записів: Дубілет пояснив як працюватимуть в Україні без трудових книжок

Відсьогодні Уряд запускає в роботу законопроєкт і акти, які скасують обов’язковість трудових книжок. Тепер громадяни не будуть зобов’язані подавати роботодавцю свою трудову книжку при влаштуванні на роботу. А  працедавцям відповідно не потрібно буде її перевіряти та зберігати. Втім, забороняти зберігання та ведення трудових книжок, які наразі діють, не будуть.

Про це повідомив міністр Кабміну  Дмитро Дубілет в своєму Telegram.

Якщо ж для роботодавця буде вкрай важливо перевірити дані з офіційних реєстрів, українці зможуть отримати через Інтернет електронний документ, в якому буде зазначена інформація про стаж роботи.

«В електронних реєстрах країни дані в трудовому стажі всіх українців з 2000 року є і так. Для розрахунку пенсій або інших соціальних виплат вже використовуються саме ці дані, – повідомляє Дубілет. – Для того, щоб отримати цей документ, громадянину потрібно буде зробити кілька кліків і скористатися ЕЦП (електронним цифровим підписом, – ред.). Також, сподіваюся, ми встигнемо прикрутити туди і BankID», – додав він.

Як пояснює Дмитро Дубілет, справжність документа роботодавці зможуть перевірити за допомогою QR-коду. Код буде автоматично накладатися на ці документи. Якщо у працівників є трудовий стаж до 2000 року, цю інформацію можна буде вносити до електронного реєстру самостійно або через роботодавця.

Якщо хтось все ж захоче зберегти трудові книжки, забороняти це не будуть. «Можна так само просить свого роботодавця робити в ньому записи і ставить штампи. Але ні ви, ні роботодавець це тепер не зобов’язані робити. Я сподіваюся, що ми зможемо прийняти закони, відповідні постанови і запустити все технічно вже в цьому році», – резюмує Дубілет.

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.