Американський ракетний есмінець Дональд Кук пришвартувався в Одеському порту

[:ua]Американський ракетний есмінець Дональд Кук пришвартувався в Одеському порту. Цей візит корабля — свідоцтво принципів свободи судноплавства. Слідом за ним до Одеси прибув і спеціальний представник Державного департаменту США з питань України — Курт Волкер.
У своїй промові дипломат заявив, — Росія повинна негайно звільнити українських моряків. А Україна може спокійно переміщувати свої кораблі з одного українського порту в інший, і з точки зору міжнародного морського права Росія не може односторонньо контролювати Керченську протоку або Азовське море.
Прибули до Одеси поважні гості не тільки з Америки, а й з Європи. Всі з метою — підтримати України у її боротьбі за національну єдність. Обговорював важливі питання із дипломатами Петро Порошенко. Гарант визнав, — така потужна міжнародна підтримка — виклик для Росії.
Поговорили, далі — екскурсія військовим американським кораблем. Ракетний есмінець Дональд Кук несе до 56 крилатих ракет Томагавк з дальністю дії понад 1,5 тис км. Довжина його 154 метри, ширина 20, осад — дев’ять метрів. Повна водотоннажність близько 9000 тонн. Швидкість — 32 вузла.
[:]