Погода

449 тисяч маленьких українців цього року вперше сядуть за парти нової української школи

   Політика

449 тисяч маленьких українців цього року вперше сядуть за парти нової української школи. І це на 40 тисяч першокласників більше, аніж минулого року. На школярів чекає нова навчальна програма, нові підручники та необхідне сучасне обладнання. Фінансування освіти цього року складає – понад 220 мільярдів гривень – і це на 30% більше, ніж у 2017-му. Не лише школярі ретельно готуються до нового навчального року, а й вчителі. Підвищення кваліфікації і перепідготовку прошли 22 тисячі педагогів основник наук і майже 19 тисяч освітян – вчителі іноземних мов. Якість освіти – перш за все , – кажуть в уряді. Адже для того, аби наша освіта була сучасною і конкурентною у світі школярам з першого дня навчання держава зобов’язана створити всі необхідні умови.

Цього року стартує нова українська школа. Йдеться не лише про обладнання чи необхідні навчальні матеріали, а про підхід до школярів. Відтепер перший місяць в першому класі – адаптаційний. Дітки не будуть завантажені завданнями вже з першого дня навчання. Протягом 30-ти днів першокласники знайомитимуться зі школою та однокласниками, правилами поведінки у класі та вивчатимуть безпечну дорогу зі школи додому. Для нової програми – нові підручники. Майже 19 мільйонів примірників надрукують вже цього року для 1, 5, та 10-х класів. Міністерство освіти вимагає у видавництв обов’язкову електронну версію підручника. Носити із собою десяток важких книжок відтепер не обов’язково. Всі підручники для всіх класів у елекронному вигляді будуть розміщені на сайті міністерства у вільному доступі.

Для старшої школи теж є новини. Вибір предметів відповідного профілю навчання відтепер збільшиться. І у міністерстві планують вже цього року зробити зовнішнє незалежне оцінювання з математики обов’язковим для всіх. Тож гуманітаріям радимо теж приділити увагу математичним наукам, для уникнення сюрпризів і отримання хороших балів з тестувань. Цього року в Україні на бюджет зараховано 68 тисяч бакалаврів і 62 тисячі майбутніх магістрів.