245 народних обранців проголосували за закон про імпічмент

245 народних обранців проголосували за закон про імпічмент

Сьогодні Верховна Рада України ухвалила Закон «Про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент)» . За це рішення проголосували 245 народних депутатів України. 73 не підтримали Законопроєкт, 55 нардепів від голосування утрималися.

Закон передбачає, що процедура імпічменту ініціюватиметься більшістю народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України. Окрім цього, для всебічного  та неупереджуваного розслідування утворюватиметься спеціальна тимчасова слідча комісія, до складу якої входитимуть нардепи, спеціальний прокурор і спеціальні слідчі. Ця комісія готуватиме висновки і пропозиції за дослідженими обставинами щодо вчинення Президентом України державної зради або іншого злочину.

Також законом передбачено, що пленарне засідання Верховної Ради, на якому розглядатимуться вказані висновки і пропозиції, буде відкритим. Виняток становитимуть випадки, коли висновки і пропозиції або додані до них матеріали міститимуть інформацію, що становить державну або іншу охоронювану законом таємницю.

Далі,  ВР  звертатиметься до Конституційного Суду України та Верховного Суду за отриманням відповідних висновків. Лише у разі, якщо висновки Конституційного Суду України та Верховного Суду засвідчать дотримання вимог Конституції та законів України, прийматиметься рішення про усунення Президента.

Закон визначає, що якщо за імпічмент проголосує не менш як три чверті народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України, відповідне рішення вважатиметься прийнятим. У разі неприйняття ВР постанови про усунення Президента з поста в порядку імпічменту головуючий від імені парламенту вибачиться перед Президентом України.

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.