Погода

Українські хокеїстки сильніші за ПАР та Болгарію

Спорт

Кваліфікаційний турнір за право увійти до основної сітки чемпіонатів світу відбувається з 13 по 18 січня у напрочуд несподіваному, як для хокею, місці – Південно-Африканській Республіці. Участь у ньому беруть колективи з ПАР, Бельгії, Болгарії, Гонконгу та України. Наша команда повернулась на міжнародну арену після 24-річної перерви, адже на початку 90-х спроби створити жіночу національну збірну вже були. Керувати колективом із вихованок двох клубів, харківських «Пантер» та київської «Україночки», довірили наставнику харків’янок Вадиму Радченко.

Виборювати своє право на підвищення у класі українки почали вже з першого поєдинку проти господарок, для яких цей турнір не перший. Але це нашим хокеїстам не завадило. І хоча перший період протистояння із південноафриканками завершився внічию, у наступному підопічні Радченка закинули дві шайби, перемігши загалом 3:1. Ще більш переконливим був тріумф над болгарською збірною. Реалізувавши більшість на початку матчу, вже в першому періоді жовто-сині ще двічі пробивали голкіпера суперниць. Далі гра дещо вирівнялась, але в третьому відрізку матчу на одну шайбу болгарок українки відповіли двома своїми влучними кидками.

Наступний поєдинок збірна України проведе 16 січня проти бельгійського колективу. Лише переможець кваліфікації наступного року гратиме у дивізіоні 2В чемпіонату світу.