Погода

Українець Роман Безус у дебютному матчі вивів «Гент» у фінал Кубку Бельгії

Спорт

Один з найперспективніших свого часу українських півзахисників Роман Безус після успішного виступу за «Ворсклу» не закріпився у основному складі київського «Динамо». Сезон грав «Дніпрі», а більше трьох років тому переїхав до Бельгії. У скромний «Сент-Трюйден», де зміг стати одним з лідерів команди.

За три роки він провів за клуб 63 матчі, відзначившись 10 разів. Особливо успішним була осінь минулого року, коли інтерес до Романа стали виявляти інші клуби. Серед них – бельгійський «Гент» – клуб із значно більшими амбіціями, аніж «Сент-Трюйден».

Врешті-решт, у зимове трансферне вікно за 1 мільйон євро Безус став гравцем цього клубу. І почав свою кар’єру тут він досить вдало. Вже у першому матчі він не просто забив, а, фактично, вивів свою команду у фінал Кубку Бельгії.

У півфіналі «Гент» зустрічався із «Остенде». Перший поєдинок завершився із рахунком 2:2, де один з голів забив інший українець, що грає за «Гент», – Роман Яремчук. А Ігор Пластун заробив «жовту картку».

У матчі-відповіді «Остенде» вигравав 2:1 до 90-ї хвилини зустрічі. Рятувати «Гент» і взявся новачок колективу. Спочатку він ударом головою зрівняв рахунок, перевівши гру у екстра-тайм. Там команди голів не забивали, тому все вирішувалось у серії пенальті. І тут Безус знову змусив тренерський штаб порадіти своєму вибору. У вирішальний момент він не підвів і встановив остаточний рахунок 4:3 на користь своєї команди, що вивело її у головний двобій за бельгійський трофей. Сам Роман Безус наголошує, що нині його головною метою є повернення до лав Національної збірної України.