fbpx

Погода

Як виглядає найбільша сонячна електростанція в Україні

   Суспільство

Вона — гігантська. Сонячна електростанція поблизу села Старозаводське, що на Дніпропетровщині, запрацювала. Вона найбільша та найпотужніша в Україні.

А в Європі — посідає почесне 3 місце. На її будівництво не витратили жодної копійки з державного чи обласного бюджетів. Все — коштом українського та китайського інвесторів.

Почалося будівництво у квітні 2018-го. На землях, де звели електростанцію, колись це був рудний кар’єр. Та вже кілька десятиліть з нього нічого не видобувають. Для сільського господарства тут ґрунт непридатний. А для сонячної станції — те що треба!

Тож, замовники кажуть, що об’єкт приноситиме Дніпропетровському регіону близько 20 млн грн щорічних податкових надходжень. Ще 10 млн грн виділятимуть на розвиток соціальної інфраструктури громад. Кошти спрямують на ремонти шкіл, лікарень та купівлю автобусів.

Китайській стороні в Україні працювати сподобалось. Кажуть, – зупинятися на цьому не збираються. Китайські партнери не тільки про екологію України турбуються, а ще про економічне зростання.

Тільки уявіть, за рік станція вироблятиме стільки енергії, що вистачить забезпечити електрикою два невеликих українських міста. Таких як Нікополь та Марганець. І на відміну від інших джерел енергії, сонячна — екологічно чиста та невичерпна. Вже у березні цього соняного гіганта підключать до енергосистеми України. І він наповну запрацює.