fbpx

Погода

В Україні можуть збільшити тривалість відпустки з 24 до 28 днів

   Суспільство

В Україні можуть збільшити тривалість щорічної основної відпустки з 24 до 28 днів. Таку новацію пропонують в редакції проекту Трудового кодексу України.

Як повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики, необхідність модернізації трудового законодавства зумовлена ​​змінами всієї системи суспільних відносин, що відбуваються в країні.

У відомстві відзначають, що чинний Кодекс законів про працю України був прийнятий в 1971 році, і незважаючи на внесені зміни, застарів і не відповідає сучасним умовам. В Мінсоцполітики кажуть, що роботу по вдосконаленню положень зазначеного вище законопроекту завершили ще в квітні 2017 року, проте він досі не розглянутий на пленарному засіданні парламенту.

Пропозиції спрямовані в першу чергу на підвищення соціального захисту працівника, підкреслюють в відомстві.

Вказується, що нова редакція проекту Трудового кодексу містить ряд новацій, серед яких, крім збільшення відпустки, також є:

– оформлення трудових відносин шляхом укладання трудового договору між працівником і роботодавцем в письмовій формі;

– регламентується питання виконання працівником роботи дистанційно;

– врегульовані проблемні питання трудових відносин тимчасових працівників;

– регламентуються повноваження держінспекторів праці з урахуванням вимог, визначених законодавством ЄС, що не дозволить роботодавцю уникнути відповідальності за порушення трудових прав працівників;

встановлюються додаткові гарантії для вагітних жінок, зокрема, за ними зберігається середній заробіток за час проходження медичного огляду, пов’язаного з вагітністю; та інші положення. Цей перелік не є вичерпним

Коментарів немає

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *