В Україні визначили максимальну висоту для зведення громадських будівель

Зміна міститься у проекті нового ДБН «Висотні будинки і комплекси», який вже затверджений і буде опублікований найближчим часом. У відповідності до проекту, нова максимальна висота , за якою можна буде будувати висотні громадські будівлі становить 150 метрів.

Про це  у мережі Фейсбук повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе
Нині  у чинних нормах максимальна висота, за якою дозволяється проектувати висотні житлові та громадські будівлі, складає 100 м. «Для громадських будівель ми пропонуємо підвищити її до 150 м для можливості реалізації сучасних та цікавих рішень у висотному будівництві,»- пише Парцхаладзе.

За інформацією чиновника,  також вводиться можливість проектувати сучасні висотні комплекси. Зараз технології дозволяють проектувати такі масштабні проекти безпечно та якісно.

Також новими ДБН встановлюються вимоги щодо жорсткості сталевих та сталезалізобетонних конструкцій для проектування каркасів висотних будівель. Це дозволить збільшити несучу спроможність таких висотних будівель як мінімум на 20%.

Крім цього,  встановлюються вимоги до мінімальної товщини перекриття будівель, що дозволить будувати їх на територіях з сейсмічністю до 7 балів, тобто, на всій території України.
«Вводиться обов’язкове проведення аеродинамічного обдуву моделі нового висотного будинку та навколишніх будівель і споруд. Це дозволить контролювати та за необхідності зменшувати пориви вітру у висотній забудові ще на етапі проектування, та інші вимоги, -повідомив замміністра.

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.