В порту Ізмаїла затримали російський танкер

В порту Ізмаїла затримали російський танкер

24 липня, за інформацією українських прикордонників, у порт Ізмаїл під прапором РФ зайшов танкер «NIKA SPIRIT». Згідно даних міжнародної інформаційної системи EQUASIS  зазначений танкер ідентифіковано як  «NEYMA», який був використаний для перекриття Керченської протоки.  Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Слідство встановило, що танкеру «NEYMA», з метою приховання причетності у незаконних діях та акту агресії в листопаді 2018 року, російськими власниками змінено назву на «NIKA SPIRIT».

«Наразі групою слідчих СБУ, військових прокурорів та прикордонників на затриманому танкері закінчено санкціоновані українським судом слідчі дії. Проводяться обшуки з метою встановлення фактичних обставин справи, вилучення документів з судна, записів радіо перемовин під час конфлікту, бортових журналів. Допитано членів судокоманди, вилучено документи необхідні для встановлення істини у провадженні», – повідомили в СБУ.

Вказане судно визнано речовим доказом, готується клопотання до суду про його арешт.

Під час досудового слідства було встановлено, що за прямим наказом ФСБ РФ представники прикордонники ФСБ вчинили акт збройної агресії. Вони незаконно, із застосуванням зброї заблокували рух українських військових кораблів  «Нікополь», «Бердянськ» та буксиру «Яни Капу» під час проходу в Керченській протоці.

Такі незаконні дії сприяли насильницькій, із застосуванням зброї зупинці та захопленню прикордонниками ФСБ РФ українських військових кораблів разом із 24 членами екіпажу.

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.