В Івано-Франківську занедбаний завод перетворюють в простір для людей

[:ua]Обдерті стіни, занедбані приміщення, зруйнована підлога – так виглядав третій поверх заводу “Промприлад” до ремонту. Раніше тут були цехи із виготовлення секретного обладнання та іншої продукції. А ось після двох років роботи команди проекту «Промприлад реновація» тут гамірно, людно та багато офісів. Такий собі інноваційний центр на базі старого заводу.

МАКСИМ НЕМЕШ – ДИРЕКТОР З РОЗВИТКУ ПРОЕКТУ:
“Промприлад сьогодні має більше 37 тис м2 площі які можуть бути використані . І наш великий план полягає в тому аби всі ці площі задіяти для створення можливостей для організацій і підприємств які будуть діяти в чотирьох основних сферах : це нова економіка , це культура. Це урбаністика. І це неформальна освіта”

Промприлад реновація – проект імпакт-інвестування. Тобто бізнесмени вкладають гроші в соціальний розвиток регіону, а натомість отримують дивіденди. Схожого роду проектів в Україні ще немає, – каже координатор проекту.

МАКСИМ НЕМЕШ – ДИРЕКТОР З РОЗВИТКУ ПРОЕКТУ :
“Важливий не тільки економічний ефект, важливий соціальний ефект,тому що це підприємство яке ми плануємо воно буде працювати за моделлю соціального підприємства благодвйна організація яка буде представлена у правлінні вона буде спрямовувати кошти на розвиток соціальних ініціатив, а друга половина буде розпреділена між інвесторами які мають можливість вкласти кошти в промприлад” 

Окрім офісних приміщень, Промприлад став майданчиком для освітніх та культурних заходів.

СОФІЯ ДЕЙЧАКІВСЬКА – МЕНЕДЖЕР СОЦІАЛЬНИХ КОМУНІКАЦІЙ ПРОЕКТУ: 
«Промприла реновація , за нашим задумом за нашими прогнозами має стати дещо алтернативним центром. Є історичний центр ..а промприлад має стати таким майданчиком для проведення різноманітних подій для різних категорій населення, для молоді , для дітей для облей старшого віку» 

Громадські організації, айті компанія, барбершоп , та навіть відділ інвестицій міської ради. Останні покинули задушні кабінети, щоб наживо спостерігати, як формується нове середовище для громадськості та бізнесу .

ІГОР ПОПАДЮК – НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ :
«Це унікальний проект для україни , а можливо і для світу , де буде спільне інвестування в даний проект, викуп заводу і середовище розвитку підприємництва. Нам цікаво тому що тут народжуються підприємці тут народжуються робочі місця»

Команда має великі плани. Вже йде ремонт на 2 та четвертому поверхах. А за кілька років тут планують відновити усю занедбану територію заводу.
https://youtu.be/i99E5eqjpYg[:]