fbpx

Погода

В Івано-Франківську відкрили Фонд енергоефективності

   Суспільство

Створити фонд енергоефективності в Україні вирішили ще 2017 року. І от-от він нарешті запрацює, – обіцяють в уряді. Міста готуються та проводять пояснювальні роботи із населенням. У Франківську місцева влада вже обіцяє – фонд стане фінансовим донором для проектів ОСББ.

Так, об’єднання зможуть залучати кошти у енергоощадні технології. І відповідно – скорочувати споживання енергоресурсів та витрат на них. Умови участі у тендерах доволі прості. Головне – будинки, що входять до складу ОСББ, мають бути зведені не пізніше 2006 року. Сума гранту визначатиметься відповідно до пакетів заходів – А і Б.

ОСББ, яке очолює Геннадій Пономарьов, створили у 2006 році. За цей час вдалося зробити багато: утеплення, заміну вікон та даху. Співвласники активно беруть участь у грантових програмах та переконані – сьогодні можна ефективно поєднати грант із міською програмою співфінансування.

Яку частку з фонду отримає Івано-Франківськ – поки невідомо. Керівний склад установи ще також не визначили. Утім, про його важливість та значимість вже кажуть один поперед одного.

Для отримання гранту від фонду енергоефективності потрібна насамперед ініціатива самого ОСББ. Після проводиться енергоаудит, далі – подача заявки. Її можна направити через будь-який державний банк. Що важливо – підрядників обиратимуть самі жителі багатоквартирних будинків.