В Івано-Франківську в міському озері туристів кататимуть середньовічні кораблі

[:ua]Весла, невеликі вітрила та мала осадка, яка дає змогу долати пороги. Лодія та дракар – це човни скандинавського та словянського типу, які схожі за своєю конструкцією. Саме їх майструють Назар Морозко та Володимир Ільків. Зараз це макети майбутніх великих кораблів, які стануть туристичним атракціоном для мешканців та гостей міста.
Один із човнів роблять ідентичними до скандинавських дракарів на яких плавали вікинги. Шість таких човнів було знайдено у Данії у середині 20 століття. Історики вважають, що вони були затоплені під час боїв для того, щоб у порт не змогли зайти вороги. Інший буде словянського типу. За зразок взяли знахідку волинських археологів.
Івано-Франківський корабель буде довжиною 17 метрів та шириною 2,5 метри. Вміщуватиме він близько 30 людей та 26 гребців. Скільки коштуватиме екскурсія автори проекту ще не прорахували. Але хлопці впевнені – завдяки їхній ідеї Прикарпаття стане ще більш туристично привабливим.
Поки хлопці завершують макети у своїй майстерні . А от коли стане тепло перемістяться на міське озеро, де і розпочнеться побудова вже великих кораблів.
Кораблі будуватимуть на міському озері близько 5 місяців. Після завершення їх випробують у міському озері. А далі відправлять туристичним маршрутом по річці Дністер.
https://youtu.be/ZD576l6KgPM[:]