САП підозрює Сергія Лещенка у хабарництві

Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрила кримінальне провадження проти Лещенка

Йдеться про можливе отримання нардепом мільйонних хабарів і купівлі за їх рахунок квартири в Києві. Про це поінформували в прес-службі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

На даний час прокурори САП зареєстрували кримінальне провадження за попередньою правовою кваліфікацією ч. 4 ст. 368 КК України та викликали на допит нардепа Сергія Лещенка.

«Відповідно опублікованої у ЗМІ інформації народний депутат систематично отримував мільйонні хабарі від підприємця за лобіювання бізнес-інтересів останнього, а саме здійснення впливу на посадовців органів влади та правоохоронних органів, а також формування необхідних суспільних думок у медіапросторі», – повідомили в САПі.

Сам Лещенко назвав це «трагіфарсом» і оголосив про намір подати позов на Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру про захист честі і гідності. «Історія з квартирою вже закінчилася два роки тому рішенням суду, а також закриттям провадження самою прокуратурою за статтею «відсутність складу злочину». Також я подаю позов на Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру про захист честі і гідності», – написав нардеп на своїй сторінці в Facebook.

Нагадаємо,  що скандал навколо квартири Сергія Лещенка розгорівся в 2016 році. Депутат Верховної Ради, до 2014 року працював журналістом, придбав житло площею близько 200 кв. м в центрі Києва за 7,5 млн гривень. Тоді нардеп стверджував, що частина коштів на покупку квартири – його заощадження як екс-співвласника видання “Українська правда”, половина суми – це позика від ще одного засновника УП Олени Притули терміном на 10 років. Крім того, ще частину нардепу нібито позичила його дівчина (нині вже дружина) Анастасія Топольська.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила на своїй офіційній сторінці в Фейсбук наступне:
“САП РОЗПОЧАТО КРИМІНАЛЬНЕ ПРОВАДЖЕННЯ ЗА ФАКТОМ МОЖЛИВОГО ОТРИМАННЯ ХАБАРІВ НАРОДНИМ ДЕПУТАТОМ УКРАЇНИ
Зважаючи на появу у деяких засобах масової інформації публікацій стосовно Народного депутата України Сергія Лещенка, а саме купівлі елітної квартири у центрі столиці за кошти, начебто отриманих в якості неправомірної вигоди, повідомляємо наступне.
Відповідно опублікованої у ЗМІ інформації народний депутат систематично отримував мільйонні хабарі від підприємця за лобіювання бізнес-інтересів останнього, а саме здійснення впливу на посадовців органів влади та правоохоронних органів, а також формування необхідних суспільних думок у медіапросторі.
З метою перевірки викладених у публікації фактів прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури зареєстровано кримінальне провадження за попередньою правовою кваліфікацією ч. 4 ст. 368 КК України та викликано на допит Народного депутата Україна Сергія Лещенка.
Досудове розслідування у вказаному провадженні доручено Національному антикорупційному бюро України. САП здійснюватиме процесуальне керівництво.”

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.