Ринок офісної нерухомості у Харкові переживає ажіотаж

[:ua]Ринок офісної нерухомості Харкова переживає справжній ажіотаж. З початку року середня орендна ставка в місті збільшилася на 18,5% й перевищила 190 грн за квадратний метр. Це в 2,5 рази більше за мінімум, який фіксували на початку 2014. Ситуацію на ринку нерухомості у Харкові пояснюють бурхливим розвитком IT-галузі. За офіційними даними, у місті працює вже близько 450 ІТ-компаній. І саме вони шукають якісні та комфортні офісні приміщення. Хоча у пошуку зручних сучасних бізнес-площ і виробничі компанії та інтернет-магазини. Примітно, що найбільшим попитом користуються або невеликі офіси – до 100 кв.м, або ж вже надто просторі у понад 400 квадратів. При цьому орендувати якісний та сучасний офіс площею від 1000 до 2000 кв. м. у Харкові майже неможливо.
Головна проблема одного з найбільш активних та прогресивних міст України – у недостатній кількості приміщень, що б відповідали міжнародним стандартам. Таких на ринку лише 27% і вакантних місць тут немає. А от у перебудованих, часто – ще радянських спорудах та приміщеннях, що лишилися від усіляких науково-дослідницьких інститутів, яких достатньо на ринку, погодиться працювати не кожна сучасна компанія. Через економічну ситуацію забудовники вкладати гроші в нові будівництва офісних приміщень не поспішають.
Великі сподівання у представників бізнесу на нинішній та наступний роки. Адже в місті мають відкрити кілька нових великих бізнес-центрів – потенційно це майже 32 тис. кв. м. професійних європейських офісів. Щоправда, терміни їхнього введення в експлуатацію вже не один раз переносили.
https://youtu.be/3LRvDDy3Zhw[:]