Переваги децентралізації на Харківщині

Золочівська громада. Об’єднатися та господарювати по-новому тут вирішили лише рік тому. Проте переваги нового устрою вже встигли відчути — бюджет району за цей період збільшився в 5,5 разів, при чому половина надходжень — це власні прибутки громади. Секрет успіху майже виключно аграрної громади — вдала робота з інвесторами та орендаторами.
Минулого року Золочівська громада модернізувала освітлення у чотирьох населених пунктах, відремонтувала 2,5 км доріг та придбала нову техніку для міста.
Ще одна складова успіху Золочівської ОТГ — співробітництво з європейськими країнами. Громада бере участь у програмі «U-LEAD з Європою», що спільно фінансується Європейським Союзом і його ключовими країнами-членами: Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Мета програми — визначити потенціал та стратегію розвитку громади. Зараз серед цікавих ідей у Золочеві — виробництво екологічних продуктів, перетворення занедбаних територій на лофти та проведення міжнародних фестивалів.
Представники Золочівської громади беруть участь і в європейських регіональних форумах. На черзі Балканський форум у квітні, де українці будуть вже не лише вчитися, а й ділитися власним досвідом. А суть ідеї у Золочеві була у тому, аби об’єднати свій район у одну громаду. Й це вдалося. Відмовилося приєднатися до нового союзу лише одне село. І зараз Золочівська громада одна з найбільших в Україні — з населенням у 26 тисяч людей.
Змінами в житті задоволені. І зараз в громаді жартують: коли долю бюджету вирішували в Києві, могли й сплутати Золочів Харківської області із Золочевом на Львівщині. Тепер же доля у власних руках. Тому громада може подбати й про школярів, й побудувати сучасний фізкультурно-оздоровчий комплекс, й провести турнір за участі Президента України.

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.