fbpx

Погода

Новий етап реформи децентралізації в Україні

   Суспільство

Об’єднані та самостійні. Перший етап децентралізації завершили успішно. Сьогодні 69% українців проживають в об’єднаних територіальних громадах. Отримують нові послуги, благоустрій та реальні зміни на місцях.

Попереду ще дуже багато роботи, — каже прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Втім, маємо чіткий план на два роки. Головне завдання — забезпечити незворотність реформи незалежно від результатів двох виборчих кампаній. Гарантувати фінансування та чіткий контроль на місцях.

Сказали — зробили. Минулого року, як і обіцяли, постановою уряду передали у комунальну власність 659-м об’єднаним територіальним громадам близько 1,5 мільйона гектарів землі. Цьому факту очільники громад відверто радіють. Адже боролися за це не один рік. Зараз у розпорядженні селян на місцях і земля, і дороги. Які все ніяк не могли відібрати з балансу облавтодорів для можливості ремонту — тут і зараз. Ну і для продовження благоустрою і забезпечення значно якісніших послуг — уряд сьогодні прописав гарантії для виділення всіх необхідних коштів. І ще одне нововведення, яке невдовзі запрацює. Якщо ці кошти використовуватимуть очільники громад не за призначенням. Їх очікує місцевий референдум. Де люди скажуть своє остаточне слово.

Сьогодні в Україні налічується вже 806 успішно об’єднаних громад. Ще 70 чекають на рішення Центральної виборчої комісії про можливість проведення місцевих виборів. На меті — каже прем’єр, об’єднання громад по всій території України. І в перспективі до 2020 року може абсолютно змінитися адміністративно-територіальний устрій країни. Українці отримають 100 успішних районів замість майже п’ятисот. І 1600 ефективних об’єднаних територіальних громад.