fbpx

Погода

Науковці Харківського національного аерокосмічного університету отримали грант на майже €1 млн

   Суспільство

Європейські літаки полетять з українськими двигунами. Науковці Харківського національного аерокосмічного університету отримали грант від ЄС на майже мільйон євро. Європа оголосила, що профінансує розробку двигуна зі значно зменшеним викидом оксидів азоту. Українські науковці запропонували використати для цього дві нові технології — іонізацію часток та резонансний метод розпаду. І ця ідея — отримала фінансування.

Харківські науковці беруть участь у ґрантових програмах ЄС ще з початку 2000-х років, але такий великий грант пощастило виграти — вперше. Співробітництво стане істотною частиною флагманської програми європейської комісії «Ноrizon-2020», мета якої — підвищення конкурентоспроможності Європи в глобальному вимірі.

Харківщина активно співпрацює з Європою й в інших наукових та освітніх проектах. Загалом у європейських програмах беруть участь вісім харківських вишів та низка науково-дослідних установ.

Окрім авіаційної галузі, на Харківщині цьогоріч реалізують європейські проекти з енергетичної безпеки, ядерних досліджень та захисту прав людини.