На Тернопільщині найвищий в Україні рівень захворюваності Лайм-бореліозом

На Тернопільщині найвищий в Україні рівень захворюваності Лайм-бореліозом

Як повідомляють представники Тернопільського обласного лабораторного центру, за 2019 рік на Тернопільщині зафіксовано 13 укусів кліщів, які є основними носіями хвороби Лайма.

Загалом, рівень захворюваності Лайм-бореліозом в області є високим, кажуть представники Тернопільського обласного лабораторного центру.

«За 4 місяці рівень захворюваності в Тернопільській області перевищив середні загальнодержавні показники в 1,4 рази, – повідомила лікар-епідеміолог Надія Годована. – З початку року у нас зареєстровано 13 випадків хвороби Лайма. В 12 випадках діагноз був підтверджений лабораторно і в 1 випадку – клінічно»

Як повідомила лікар-епідеміолог,  92% хворих помічали факт присмоктування кліща. Однак, з числа  постраждалих лише 1 людина зверталася за лікарською допомогою, щоб видалити кліщ. Решта видаляли кліщі самостійно і нікуди не зверталися.

Як зазнають експерти ігнорування нападу кліща є небезпечним. Адже це може призвести до більш серйозних захворювань.

«Якщо вчасно не вилікувати хворобу Лайма, то з’являється вже інша клінічна картина, яка може проявлятися у вигляді менінгіту, помірних головних болей, невритів, радикулітів, які з часом можуть перерости у параліч, –  розповідає лікар-інфекціоніст Світлана Сніцаренко. – В результаті доволі  часто ці пацієнти у майбутньому отримують інвалідність».

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.