fbpx

Погода

На Прикарпатті набирають популярності сонячні електростанції

   Суспільство

Зелений тариф на Прикарпатті стає все більш популярним. Державний механізм, що стимулює встановлювати сонячні електростанції в приватних будинках, привабив й Івано-Франківців. Любомир кілька років назад подорожуючи за кордоном, побачив сонячні батареї і загорівся ідею встановити таку – в себе вдома.

ЛЮБОМИР КІТРАЛЬ – ВЛАСНИК СОНЯЧНИХ БАТЕРЕЙ: 
Постало питання, як оптимізувати витрати на будинок . Тобто, як в нашій сім’ї платити менше за опалення , за газ, за якісь такі речі . Розглядали різні варіанти дерев’яних котлів, розглядали варіанти електро котлів і натрапили на ідею зеленого тарифу”.

Чоловік каже, головне не економити на обладнанні, адже від нього залежить скільки років прослужить вам сонячна електростанція. Своя йому обійшлась у 8 тисяч євро. Задоволення хоч і не з дешевих каже , але за кілька років себе виправдало.

Окрім панелей які встановлюються на даху будинку «серцем»
станції є інвертор. Нині на ринку працює закон, який дає можливість продавати вироблену сонячними панелями електроенергію постачальним компаніям по 18 євро-центів за кожен надлишковий кВт. Це хороший спосіб не тільки економити , але й заробляти, кажуть ті, хто вже перейшов на енергію сонця.