На Прикарпатті відновлюють роботу обсерваторії, щоб запобігти природним катаклізмам

Облаштувати каналізації, укріпити береги гірських річок та заполонити землю зеленими насадженнями — це те, чого дуже потребує Франківщина. Кожного року паводки на Прикарпатті приносять мільйонні збитки області, та куди гірше — забирають людські життя.
На висоті понад 1100 метрів над рівнем моря випадає найбільша для Карпат кількість опадів. Ґрунти тут малопотужні, а тому воду утримують погано. Утім природа — річ продумана. За її законами, ліси на цій висоті затримують воду. Утім через численні вирубки — замість дерев — галявини. Закон хоча й забороняє, а от бракон’єрів не спиняє.
Нині, щоб запобігти екологічним катаклізмам, на горі Піп Іван на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей відновлюють обсерваторію. Європейський Союз виділив на це більше мільйона євро. Угоду уклали Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника та Міністерство інвестицій і розвитку Польщі.
На реалізацію проекту та освоєння грошей є 2 роки. Але обіцяють, що впораються за пів. Адже в умовах високогір’я вести будівельні роботи можна не більше трьох місяців на рік.

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.