Міністр закордонних та європейських справ Словаччини - у Харкові

[:ua]Міністр закордонних та європейських справ Словаччини – у Харкові. Разом з українським колегою Павлом Клімкіним в місті відкрили почесне консульство республіки. Хоча установа сконцентрується на роботі, окрім Харківської, ще й в Полтавській та Сумській областях. Головне завдання – сприяти словацькому бізнесу спільно з українським вести справи в регіоні. Аби зрозуміти специфіку місцевості, міністр Мирослав Лайчак особисто досліджував можливості Харкова та області. А тепер каже, останнім часом найбільше відвідував два міста – Харків та Брюссель.
Проте саме цей приїзд дипломата до нашої країни особливий, адже Словаччина з першого січня очолила ОБСЄ, а пан Лайчак відповідно до регламенту став головою організації. Таким чином, це відвідування стало першим візитом чинного голови ОБСЄ до України. Наразі питання покращення роботи місії ОБСЄ в Україні обидва міністри назвали одним із основних.
Говорили у Харкові також і про євроінтеграцію та міжрегіональне співробітництво. Харківщина активно співробітничає зі Словаччиною та останнім часом значно збільшила товарообіг із цією країною.
Одним із найбільш перспективних, сторони вважають співробітництво у аерокосмічній галузі. Тому новопризначений почесний консул Віктор Попов – очолює також і регіональний аерокосмічний сектор.
Проект майданчика із виробництва української техніки на території Словаччини стане новим кроком у відносинах між країнами, а очікувати на його запуск, за словами учасників зустрічі, варто вже цього року.
https://youtu.be/bAv0GEkwo34[:]