Кияни через суд визнали свої комунальні тарифи завищеними і незаконними

Не вірите платіжкам за комуналку – можете йти до суду. Адже там не усі нарахування – як виявляється – точні. У столиці мешканці багатоповерхівок виграли справу – довівши, що суми – написані в їхніх платіжках – завищені. Такий випадок – кажуть експерти – в Україні вперше.

ОЛЕКСІЙ КУЧЕРЕНКО – ЕКС-МІНІСТР ЖКГ:
«Суд задовольнив позов Спілки власників житла України до Київської міської державної адміністрації і визнав, що тарифи від КМДА на утримання київських будинків виявилися незаконними. Це епохальне рішення – воно стане початком реальної реформи житлово-комунальної сфери міста Києва та демонополізації ринку житла в столиці»

Усі платежі мають нараховувати на підставі технічного паспорту будинку. У документі має бути прописаний технічний стан будинку, чітко вказані житлова та нежитлова площі. Такі паспорти, виявляється – є лише у третини столичних багатоповерхівок. Як рахують комуналку для мешканців інших будинків – незрозуміло. Вочевидь, на око. Бо структура формування тарифів – неправильна. Але віднині все зміниться. Тепер кожен житловий будинок столиці чекає на технічний аудит. А що робити киянам – які тепер сумніваються, чи не переплачували вони за комунальні послуги – знають юристи.

НІНА ПРИЛУЦЬКА – ЮРИСТ :
«Споживачі, будуть мати можливість вимагати у надавачів послуг здійснити перерахунок, згідно з тарифами які існували до 6.06.17. Слід усвідомити, що надавачі послуг не дуже зрадіють перерахунку. Адже у такому випадку вони будуть змушені щонайменше рік працювати безкоштовно.»

Щоб убезпечити себе від подібних сюрпризів фахівці радять мешканцям багатоповерхівок створювати ОСББ. І самостійно контролювати – за які послуги вони сплачують кошти. Зараз Україні близько 150 тисяч багатоповерхових будинків, із них лише 20% мають ОСББ чи житлово-будівельні кооперативи.