Юристи спростували чутки про заборону бойлерів

Юристи спростували чутки про заборону бойлерів

Новий закон України “Про житлово-комунальні послуги”, що набув чинності з 1 травня, спричинив неоднозначну реакцію у соціальних мережах.

Численні дописи та новини стверджують, що закон забороняє відключення від централізованого опалення та гарячої води, і натомість встановлення індивідуального опалення та бойлерів. Юристи коментують: такої заборони у законі немає. Навпаки, можливості застосування новітніх енергозберігаючих технологій значно розширюються.

“У багатоквартирних будинках, в яких на день набрання чинності цим Законом не менш, ніж половина квартир та нежитлових приміщень відокремлена від мереж централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, власники квартир та нежитлових приміщень, приєднані до таких мереж, не зобов’язані, але мають право виключно за власним рішенням у встановленому порядку відключити від них свою квартиру чи нежитлове приміщення та влаштувати систему індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання)”, – йдеться в одній із статей Закону про ЖКП.

“Про заборону на встановлення бойлерів та котлів у Законі не згадується. Паніка у соцмережах спровокована елементарним перекручуванням фактів. Ви можете спокійно встановлювати бойлери та котли, але відключатися від централізованого теплопостачання ви маєте право за умови, що 50% квартир вашого будинку вже відключені від системи. Тому не варто вестись на масову паніку в мережі. На законодавчому рівні немає сенсу забороняти бойлери та котли як вид автономного опалення, бо цю заборону буде фактично неможливо контролювати”, – роз’яснила у коментарі газети “Сегодня” юрист Катерина Горішня (ЮК “Тарасов і партнери”).

Правозахисник та адвокат Богдан Хмельницький, в свою чергу, запевняє: Закон нічого не забороняє, а лише впорядковує процеси, які раніше відбувалися стихійно. За новими правилами, переходити на нову систему опалення можна буде лише цілим будинком, і це обмеження зумовлене міркуваннями нашої ж безпеки. Складність у тому, вважає Б.Хмельницький, що держава нікого “водити за ручку” не буде: сусідам доведеться самотужки організовуватися і оплачувати необхідне обладнання власним коштом. “Європейські цінності, такі як дорогезна комуналка, тотальне заощадження і сильне будинкове самоуправління, неухильно наближаються й до українців”, – підсумовує в своєму блозі експерт.

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.