Харківщина: здобутки року

[:ua]2018 рік для Харківщини був насичений подіями, реформами та успіхами. Тамтешні підприємства нарощували виробничі потужності, спортсмени перемагли на міжнародних змаганнях, школярі демонстрували найкращі результати ЗНО, а бізнес залучав інвестиції з усього світу.
Про вдале міжнародне співробітництво можна говорити тоді, коли діалоги відбуваються не лише на міждержавному, а й на регіональному рівні. За рік Харків відвідали представники більше ста іноземних делегацій зі США, Німеччини, Італії, Японії, Канади, Китаю та ще багатьох країн.
У 2018 році напряму до Європи з Харкова полетіли лоукости. Мілан, Дортмунд, Барселона, Лондон, Відень – стали доступнішими для харків’ян.
Є здобутки і в галузі енергетики. Не секрет, що у Харківській області – великі поклади “блакитного палива” – в 2018-му тут видобули 7,5 млрд. куб. м. газу. Розвиток альтернативних джерел енергії – також один із пріорітетних напрямків для регіону. Дедалі частіше на дахах приватних будинків або поблизу них виблискують сонячні панелі. Утеплюють тут державні будівлі, багатоповерхівки та встановлюють енергоощадне освітлення на вулицях.
Цього року традиційні для Харківщини галузі – важка промисловість та машинобудування отримали нове, а дехто й друге дихання. Підприємства уклали контракти на 15 млрд. грн., половина з яких надійшла від іноземних замовників. Це дозволило двом харківським заводам – «Турбоатому» та «Електроважмашу» – зайняти лідерські позиції серед вітчизняних виробництв. Відновив роботу та отримав іноземне замовлення гігант Харківський тракторний завод. А плитковий – запустив нові потужності.
Харківщина активно оновлюється. Область взяла високий темп у проведенні реконструкцій та ремонтів. Вони проходять не лише в обласному центрі, а й у найвіддаленіших куточках регіону. Наразі 408 об’єктів вже відремонтовано, це вдвічі більше, ніж торік.
В області ремонтують лікарні та адмінбудівлі, стадіони отримують сучасне покриття, в школах та дитячих садках з’являються енергоефективні системи опалювання. Варто сказати про успіхи децентралізації . Всього в регіоні 17 громад, в тому числі найбільша в Україні – Лозівська, де проживає 80 тисяч українців.
https://youtu.be/gOnnvoNA8Xk[:]