Харків став першим містом в Україні, де запрацювала система електронної ідентифікації особистості Mobile ID

[:ua]Харків став першим містом в Україні, де запрацювала система електронної ідентифікації особистості Mobile ID. Сутність технології полягає у тому, що всі паспортні дані користувача зберігаються на спеціальній SIM-картці. З цього моменту для отримання деяких послуг паспорт пред’являти не потрібно: достатньо увійти на сайт з мобільного, ввести спеціальний PIN-код, який прийде на номер, та замовити послугу онлайн. Про безпеку особистих даних турбуватися не треба – вони захищені складними алгоритмами шифрування.
В Європі такий спосіб ідентифікації розповсюджений: його використовують у різних галузях – банківській, юридичній, комерційній. Харків’яни ж уже зараз зможуть оформити через Портал електронних сервісів міста довідки про склад родини та реєстрації місця проживання, а також замовити технічний паспорт БТІ. Поступово кількість послуг буде збільшуватися, обіцяють чиновники. Перші користувачі Mobile ID сервісом задоволені.
Поки що в Харкові послугу Mobile ID надає лише один мобільний оператор. Але, на думку експертів, оскільки початок покладено, інші оператори також будуть вводити цей сервіс. Скоріше за все, технологія прийде й в інші українські міста.
Для харків’ян Mobile ID коштуватиме 150 грн. – така вартість спеціальної Sim-картки, яку можна отримати в офісі мобільного оператора, та підключення до бази сервісу. Також необхідно буде сплачувати щомісячну абонплату. Перші сто харків’ян, що зареєструвалися на міському електронному порталі, отримають послугу безкоштовно.
https://youtu.be/9IHfCRkBlEs[:]