Долину, містечко що на Прикарпатті, прозвали українською столицею енергоефективності

[:ua]Енергію – від сонця подавайте! Долину, містечко що на Прикарпатті, прозвали українською столицею енергоефективності. Тут мешкає всього 20 тис людей. Точкою відліку енергетичних змін на краще тут став 2009 рік.
Будівлі бюджетної галузі були першими у черзі на утеплення. Йдучи вулицями можна помітити, як на дахах виблискує чимало сонячних панелей. Примітно й те, що місцевій владі вдалося, здавалося б неможливе, – переконати жителів побагатоверхівок інвестувати власні гроші в утеплення будинків, які знаходяться на балансі ОСББ.
80% фінансування проектів з енергоефективності бере на себе європейський союз, у рамках ініціативи “Угода мерів про енергію та клімат”. А 20 процентів – гроші з місцевого бюджету та громадські вкладення. Коли люди зрозуміли, – з теплими стінами вони заощаджують майже 50% на сплаті комунальних послуг, то активно почали вишикуватися у чергу, аби отримати фінансування.
Свій шлях до енергетичної незалежності Долина продовжує і звертати з нього не збирається! Про раціональне використання паливних ресурсів та екологічні ризики для планети тут розповідають у школі. Аби діти були соціально відповідальними та ощадливими.
Долина – перше місто в країні, яке отримало сертифікат системи енергоефективного менеджменту європейського зразка. Це свідчить – успіх залежить від політичної волі керівництва країни та від готовності громадян до змін. Досвід долинян корисний й для інших українських міст, і тут готові залюбки ним поділитися.
https://youtu.be/87pdhgzkBVo[:]