Державна компанія "Укргазвидобування" нарощує видобуток вітчизняного газу

Багатство надр України важко переоцінити. За ретельних пошуків родовищ і ефективного видобутку природного газу – ми не те, що себе можемо повністю забезпечити. А й спокійно сусідам своїм продавати. Застій газовидобувної галузі – у минулому, зараз вона – на сАмому піку розвитку, – констатують експерти галузі. Держкомпанія “Укргазвидобування” – на 73% забезпечує українців власним газом. І лише минулого року поповнила вітчизняні запаси – на понад 15 мільярдів кубометрів. Левова частка з яких – родом із Полтавщини. Тут функціонує одне з найпотужніших газопромислових управлінь в Україні.
Нині «Полтавагазвидобування» розробляє 42 родовища вуглеводнів у східній і центральній частині України. Зокрема у Полтавській, Харківській, Сумській і Дніпровській Областях. А експлуатаційний фонд управління становить 712 свердловин. Регулярно – раз, а то й два рази на місяць – їх перевіряють на добувні можливості.
Зі свердловинами треба бути обережними і звертатися до них на Ви, – жартома кажуть спеціалісти підприємства. А після тривалого буріння робітники зазвичай проводять капітальний ремонт задля значного збільшення видобутку природного газу. Приміром ця свердловина спочатку мала потужність – у 6 тисяч кубометрів газу. Далі вдалося збільшити до 20-ти. А після третього капітального ремонту спеціалісти очікують 100 тисяч кубометрів вітчизняного газу. Наразі свердловину готують до гідравлічного розриву пласта.
Рідкісне явище – державна компанія задає тон приватним, а не навпаки. Підприємства-підрядники і ті, що постачають бурові установки та обладнання “Укргазвидобуванню” кажуть: держзамовник тримає їх у тонусі і висуває жорсткі вимоги якості. Ті, своєю чергою, намагаються робити все для того, аби їм відповідати. Ще б пак, масштабний замовник – один, а конкуренція між підрядниками жорстка, як в межах України, так і за кордоном.
Тож у сАмому розпалі літа – вони працюють. Аби до опалювального сезону бути у повній бойовій готовності. Вже у першому півріччі 2018-го року компанія “Укргазвидобування” поповнила запаси вітчизняного газу на понад 10 мільярдів кубометрів. План до 2020-го – вийти на щорічний видобуток у 20 мільярдів кубічних метрів газу