Золоті чи позолочені: рейтинг найдорожчих шосе світу

[:ua]На п’ятому місці нашого топу – Китай. Середній бюджет будівництва одного кілометра у Піднебесній 11 мільйонів доларів. У якості сумніватися не доводиться. Вражає і швидкість укладання асфальту – 750 метрів на годину.
Середня ціна швидкісного німецького автобану 20 мільйонів євро за кілометр. Еталоном німецькі автошляхи стали через особливу конструкцію. Тут під асфальтом лежить кілька-шарова подушка завдовжки двох трьох метрів. А от кожна ямка, загрожує будівельникам судовим позовом на кругленьку суму.
Ще більший бюджет будівництва автошляхів у США. Один кілометр дороги в Бостоні обійшовся аж у 117 мільйонів доларів. Тут дороги схожі на пиріг. Шари гравію, піску та глини перекладають вапняковим розчином. Після цього нашаровують асфальт, а зверху заливають бетоном.
Та перше місце із закопування грошей в асфальт належить Росії. 140 мільйонів доларів за кілометр. Такий бюджет відрізку об’їзної в Сочі, яку будували до олімпіади. Експерти підрахували: за цю саму суму дорогу можна було викласти двадцяти сантиметровим шаром фуагра, або ж сантиметровим чорної ікри.
Українські дороги сьогодні наче губка. Вбирають купу грошей, а змін не видно! За рейтингами світового економічного форуму в Україні одні з найгірших доріг. За якістю наші автошляхи посідають 135 місце зі 137 країн. Утім, 2019 рік обіцяє бути щедрим на якісні дороги. З держбюджету вже вирішили виділили 56 мільярдів гривень на ремонт та будівництво нових українських трас. А ще в Україні вже є щонайменше 5 автомагістралей, якими можна пишатися.
https://youtu.be/A5nMxuAXuU4[:]