fbpx

Погода

Жовті жилети знову на вулицях Парижа. Чого вимагають цього разу?

   За кордоном

Єлисейські Поля знову заповнені протестувальниками. Тисячі жовтих жилетів вийшли на демонстрацію в Парижі. Це вже восьмі вихідні протестів поспіль. Яскраві жилети демонстрантів стали справжнім символом руху. Спочатку народні виступи почалися через підвищення цін на паливо. Однак тепер незважаючи на те, що влада пішла на поступки, демонстрації переросли в масштабні антиурядові мітинги. Зараз вимагають відставки президента Макрона. І хоча бажають більшого, погромів, як раніше, уже не влаштовують.

Попередні протести були набагато більш запеклими. Учасники громили вітрини, розмальовували знакові пам’ятки і підпалювали автомобілі. Цього ж разу все відбувалося інакше. Демонстранти поводилися організовано і заздалегідь попередили владу про намічений маршрут.

Цього разу була ще одна особливість. Так на площі Бастилії у Парижі відбулася окрема акція «жовтих жилетів». У ній участь взяли лише жінки. Вони підкреслили – їхній протест мирний. А раніше погроми влаштовували звичайні хулігани.

Французький уряд, в свою чергу, розкритикував рух «жовтих жилетів». Він назвав протестувальників агітаторами, з єдиною метою – повалити владу.