З печери в Таїланді врятували всіх дітей

Таїланд і з ним увесь світ зітхає з полегшенням, адже дитяча футбольна команда нарешті врятована. 12 хлопців та їхній тренер понад 10 днів просиділи у напівзатопленій печері. Останні, кого врятували – провели там 17 діб.

 НАРОНГСАК ОСОТТАНАКОРН – ГОЛОВА РЯТУВАЛЬНОЇ ОПЕРАЦІЇ :
“Ми пишаємося командою “Таїланд”, котра виконала нашу місію. Я хочу, щоб для країни це стало моделлю того, як потрібно реагувати у надзвичайних ситуаціях.”

Хлопчики опинилися в пастці на глибині печери іще 23 червня. Через дощі рівень води швидко піднявся, і вони зайшли туди на екскурсію – але уже не змогли вийти. Знайти їх вдалося лише на десятий день. Зробили це британські водолази-волонтери. І потім розпочалася рятувальна операція. У якій брали участь близько ста досвідчених дайверів, у тому числі й з України. Один тайський водолаз – загинув. Він був колишнім службовцем ВМС.
Зараз усі підлітки та 25-річний тренер знаходяться у лікарні. У середьному вони втратили по 2 кілограми у вазі. Та загалом серйозних проблем із здоров`ям в них немає – за виключенням легеневих інфекцій.

 ТОНЧАЙ ЛЕРТВИЛАЙРАТАНАПОНГ ІНСПЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ`Я:
“Вони у дуже доброму настрої, молодці. Можливо це тому, що вони трималися разом. Також потрібно віддати належне тренеру. Від дуже добре про них піклувався.”

На деяких фото з печери було видно, що хлопці медитували. Тайські журналісти розповіли – що тренер навчив дітей буддійської техніки, щоб вони зберігали спокій в екстремальній ситуації.
Проте зараз вже все позаду. Соціальні мережі переповнюються вітаннями про спасіння. Люди публікують свої малюнки в знак підтрмки. Навіть організували міні-вистави у тайських школах на тему порятунку футбольної команди. Радіють і політики, і артисти, і громадські діячі. З-поміж тих – хто публічно привітав бранців у соцмережах – Дональд Трамп, Тереза Мей та Ілон Маск.