Яка країна вже облаштовується дорогами майбутнього?

[:ua]27 мільйонів людей, це більше як половина населення України, мешкають у одному Шанхаї. Утім, на дорогах тут мінімум заторів. Хіба що інколи тиснява. Один із секретів мегаполісу – неймовірні розв’язки, як до прикладу, – заїзд на міст Нанпу. Система естакад висотою у десятиповерховий будинок дозволяє безперешкодно долати ріку Хуанпу. Щоправда, якщо проґавити свій поворот розвернутися можна за кілометрів десять на іншому березі.
Для тих, хто не ризикує виїхати на шести смугову дорогу у Шанхаї курсує поїзд Маглев. Він мчить зі швидкістю 431 кілометр на годину. Причому на автопілоті. Його віражі більше схожі на американські гірки.
Якщо місця на окрему колію забракло – дорогу можуть прокласти і прямо через будинки. От наприклад у сорока дев’яти-мільйонному Чунцині, крізь житлову багатоповерхівку проклали метро. Від шумних багатотонних вагонів щонайбільше пів метра. Та ціна за квадратний метр у цьому будинку найвища в районі, бо кожен хоче мати власну станцію метро просто під дверима.
Утім, найфутуристичніше попереду! У Піднебесній тестують одразу кілька проектів автобусів порталів.
Новий вид громадського транспорту має значно розвантажити дороги. Адже їздитиме над автомобілями. Один такий автобус вміщатиме близько тисячі пасажирів. Це більше схоже на кадри із фантастичного фільму. І поки у Китаї за розмахом та креативністю ідей конкурентів у світі немає.
https://youtu.be/42QyLRrNLsQ[:]