fbpx

Погода

Як скандал із Huawei вдарив по австралійському долару?

   За кордоном

Обмежили до 12 мільйонів тон. Такий вердикт винесли австралійському вугіллю. Один із головних транспортних портів Китаю обмежив імпорт продукту до кінця 2019-го. Аналітики впевнені, що це неспроста. Відносини між Австралією і Китаєм почали псуватися ще у 2017-му.

Тоді Піднебесну звинуватили у спробі втрутитися у внутрішні справи країни. Ситуація загострилася ще більше минулого місяця. Тоді Австралія відмовила у візі відомому китайському бізнесмену. А до того ж, заборонила телекомунікаційному гіганту Huawei постачати обладнання для її мереж 5G.

Навіть незважаючи на те, що через обмеження імпорту, курс австралійського долара знизився на 1 відсоток по відношенню до долара США. Влада країни вважає, що для паніки приводів немає.

У Піднебесній же заявляють — митна служба перевіряє вугілля на предмет безпеки і якості. А їхня мета — захищати права та інтереси китайських імпортерів і охороняти навколишнє середовище. Тому деякі вважають, що обмеження може і не стосуватися скандалу. Адже Китай вже давно намагається покращити екологічну ситуацію у країні. Так, там навіть створили енергетичну станцію. Яка хоч і працює на вугіллі, але викидів від неї менше ніж навіть від більш екологічних альтернатив.

Утім, експерти таки занепокоєні. Деякі взагалі побоюються аби ситуація не переросла у повномасштабний торговельний конфлікт. Бо зараз інші порти Китаю також оголосили про те, що перевіряють австралійське вугілля на предмет його якості.