Як скандал із Huawei вдарив по австралійському долару?

[:ua]Обмежили до 12 мільйонів тон. Такий вердикт винесли австралійському вугіллю. Один із головних транспортних портів Китаю обмежив імпорт продукту до кінця 2019-го. Аналітики впевнені, що це неспроста. Відносини між Австралією і Китаєм почали псуватися ще у 2017-му.
Тоді Піднебесну звинуватили у спробі втрутитися у внутрішні справи країни. Ситуація загострилася ще більше минулого місяця. Тоді Австралія відмовила у візі відомому китайському бізнесмену. А до того ж, заборонила телекомунікаційному гіганту Huawei постачати обладнання для її мереж 5G.
Навіть незважаючи на те, що через обмеження імпорту, курс австралійського долара знизився на 1 відсоток по відношенню до долара США. Влада країни вважає, що для паніки приводів немає.
У Піднебесній же заявляють — митна служба перевіряє вугілля на предмет безпеки і якості. А їхня мета — захищати права та інтереси китайських імпортерів і охороняти навколишнє середовище. Тому деякі вважають, що обмеження може і не стосуватися скандалу. Адже Китай вже давно намагається покращити екологічну ситуацію у країні. Так, там навіть створили енергетичну станцію. Яка хоч і працює на вугіллі, але викидів від неї менше ніж навіть від більш екологічних альтернатив.
Утім, експерти таки занепокоєні. Деякі взагалі побоюються аби ситуація не переросла у повномасштабний торговельний конфлікт. Бо зараз інші порти Китаю також оголосили про те, що перевіряють австралійське вугілля на предмет його якості.
[:]