Відносини між США та Туреччиною погіршуються: нові мита та бойкоти

За долар давали 4 ліри, тепер він коштує 7. Від початку року турецька національна валюта знецінилася на 45%. Анкара і Вашингтон здавна були друзями та партнерами у НАТО, аж ось – він – пастор Ендрю Брансон, вихідець із Північної Кароліни, який з 90-х років жив і проповідував у Туреччині. Анкара звинуватила чоловіка у шпіонажі та тероризмі – в країні й досі арештовують учасників невдалого війського перевороту 2016 року. Пастор провів у турецькій в’язниці 21 місяць, нині він під домашнім арештом. Америка ж вимагає його депортації. Минулого тижня США для Туреччини вдвічі підвищили мита на сталь та алюміній. І без того слабка економіка зупинилася. Утім, справа не тільки у геополітиці.

ГЮНТЕР ЗОЙФЕРТ- НАУКОВИЙ СПІВРОБІТНИК НІМЕЦЬКОГО ІНСТИТУТУ МІЖНАРОДНОЇ ПОЛІТИКИ ТА БЕЗПЕКИ: 
” Туреччина не переможе у цьому економічному протистоянні. І справа навіть не у пасторі. Нині ми бачимо результат структурних проблем в цій країні. Останні 10 років Туреччина живе з величезним дефіцитом поточного рахунку – у 75 мільярдів доалрів. Накопичилася величезна заборгованість, яка сягає третини турецької економіки. Тому криза була невідворотьою. І просто випадково загострення співпало з діями Вашингтона”.

У Анкарі – думки іншої. Мовляв, – корінь усіх негараздів криється у Білому домі. Президент Раджеп Таїп Ердоган наказує підвищити мита на американські товари. 120% – на автомобілі, 140% – на алкоголь, 60% – на тютюнові вироби. Під додаткове оподаткування потрапляє й інша продукція. Також Президент закликає турків бойкотувати американську електроніку. Також Ердоган закликав своїх громадян йти до банків і здавати накопичені долари та євро – аби підтримати ліру. І що цікаво! – турки підримують ідеї свого лідера.  Шансів перемогти у протистоянні з США в Туреччини не багато, – кажуть європейські політологи. Хоча із заяв Ердогана аналітики роблять висновки – Анкара готується до найгіршого.