Вчені з США з'ясували, куди зникла стародавня Кхмерська імперія

Вчені з США з'ясували, куди зникла стародавня Кхмерська імперія

Вчені Орегонського університету (США) прийшли до висновку, що Кхмерська (Ангкорський) цивілізація, що існувала в IX-XV століттях, що не була розграбована і знищена тайським державою Аютия, як вважалося раніше. Дослідники вважають, що імперія пережила період занепаду, а її народ адаптувався до нових умов. Про це повідомляє видання Science Alert.

Археологи провели розкопки в межах гігантського храмового комплексу Ангкор-Ват у Камбоджі, який був побудований в епоху процвітання кхмерської імперії. Вони вивчили кургани, що оточують комплекс, і виявили залишки згорілої їжі, фрагменти кераміки та інші артефакти. На думку вчених, люди, що жили в околицях Ангкор-Вата, працювали в храмі.

Результати радіовуглецевого датування показали, що територія навколо храму була заселена в XI столітті, до того, як Ангкор-Ват був побудований. У XII столітті люди спорудили ця культова споруда, після чого була створена система курганів і ставків. Однак потім сліди діяльності людей зникають аж до початку XV століття. Кургани були занедбані, але не храм. Його околиці знову були заселені в період, в який, як вважається, Ангкор був розграбований Аютіей, і люди жили тут до XVII-XVIII століття.

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.