В Угорщині запровадили нову програму для підвищення коефіцієнту народжуваності в країні

[:ua]Юлія Шарлє разом з чоловіком виховують дворічну дочку. А в липні в подружжя з’явиться й друга дитина. А через деякий час вони хочуть ще й третю. Ось так на практиці запрацювала нова програма з підтримки народжуваності в Угорщині. Утім, подружжя запевняє, зовсім не гроші — їхній стимул.
Такої ж думки й інші угорці. Ліза вже виховує трьох дітей і наймолодший народився чотири роки тому.
Рівень народжуваності в Угорщині падає з кінця 80-х років. При цьому люди мігрують в країни ЄС, де кращий рівень життя. За останні чотири десятиліття кількість угорського населення скоротилось майже на мільйон.
За новою програмою підвищення народжуваності, матері,в яких чотири й більше дітей, на все життя звільняються від прибуткового податку, таким родинам видаватимуть пільгові кредити та субсидії на придбання автомобіля. Окрім того, бабусі й дідусі зможуть брати оплачувану декретну відпустку, щоб мами дітей мали можливість працювати.
Населення скорочується і в інших країнах Євросоюзу. У західноєвропейських країнах цю проблему намагаються вирішити ще й за рахунок мігрантів. Угорщина ж вирішила заохочувати власних громадян народжувати дітей. Втім, більшість аналітиків в успішність програми не вірять. Для того, щоб насення країни не зменшувалось, потрібно, щоб коефіцієнт народжуваності перевищував 2 народження на жінку. В Угорщині він нижче за півтора, і експерти вважають, що навіть програма підтримки не зможе суттєво змінити ситуацію.
[:]